Կալիֆոռնիայի Սան Դիեգոյի ափերի մոտ երկու ձկնորսական նավ է խորտակվել, ինչի հետեւանքով զոհվել է առնվազն 8 մարդ, հայտնում է Reuters-ը՝ հղում տալով հրշեջ-փրկարարական ծառայությանը։
Գործակալության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ որոնողափրկարարական գործողությունը սկսվել է շաբաթ ուշ երեկոյան, երբ ծառայությունը Սան Դիեգոյի Բլեքս Բիչի ափերի մոտ ձկնորսական նավակների վթարի մասին ահազանգեր է ստացել:
Դեպքի վայր ժամանած փրկարարները, Սան Դիեգոյի ոստիկանությունը, ԱՄՆ մաքսային եւ սահմանային պահպանությունը եւ ԱՄՆ առափնյա պահպանությունը, ջրի մեջ հայտնաբերել են երկու շրջված ձկնորսական նավակ եւ անկենդան մարմիններ:
Անձնակազմը հայտնաբերել է ութ զոհված, իսկ որոշ ծառայություններ դեռեւս կիրակի առավոտյան որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում:

У побережья Сан-Диего в Калифорнии затонуло два рыболовных судна: погибли по меньшей мере 8 человек, сообщает Reuters со ссылкой на пожарно-спасательную службу.
В заявлении ведомства говорится, что поисково-спасательная операция началась поздно вечером в субботу, когда в службу поступили звонки о рыболовных судах, терпящих бедствие у побережья пляжа Блэк'с Бич в Сан-Диего.
Звонившая сообщила службе 911, что она была на лодке с восемью людьми, которая добралась до берега, но была еще одна лодка с 8-10 людьми на борту, которая также опрокинулась.
На место происшествия прибыли спасатели из пожарной службы, полиции Сан-Диего, таможенной и пограничной службы США и береговой охраны США, которые обнаружили два перевернутых рыболовных судна и безжизненные тела в воде.
Экипажи обнаружили восемь погибших, и некоторые службы все еще проводили поисковую операцию в воскресенье утром.