Ֆիլիպինների Լուսոն կղզու մոտ խորտակվել է լաստանավ, որում եղել է 70 ուղևոր։ Այս մասին հինգշաբթի հայտնել են տեղական լրատվամիջոցները։
Ֆիլիպինների առափնյա պահպանությունը հաստատել է միջադեպը՝ չհայտնելով այլ մանրամասներ՝ հավելելով, որ որոնողափրկարարական գործողությունը շարունակվում է։
Ֆիլիպիններում լաստանավերի վթարները հազվադեպ չեն, հիմնականում հաճախակի փոթորիկների, նավակների վատ սպասարկման, գերբեռնվածության և անվտանգության կանոնների վատ կիրառման պատճառով:
Անցյալ շաբաթ Մանիլայից արևելք ընկած Ռիսալ գավառի Բայ լճում 42 մարդու տարողունակությամբ, բայց 70 ուղեւոր տեղափոխող մարդատար նավը շրջվել էր, որի հետևանքով 27 մարդ էր զոհվել:

Паром с 70 пассажирами на борту затонул у острова Лусон на Филиппинах. Об этом сообщили в четверг местные СМИ.
Береговая охрана Филиппин подтвердила инцидент, не раскрыв дополнительных подробностей и добавив, что продолжается поисково-спасательная операция, пишет Синьхуа.
Аварии на паромах нередко происходят на Филиппинах, главным образом из-за частых штормов, плохого обслуживания лодок, переполненности и слабого соблюдения правил безопасности.
На прошлой неделе пассажирское судно максимальной вместимостью 42 человека, на борту которого находилось почти 70 человек, перевернулось на озере Бай в провинции Рисаль к востоку от Манилы, в результате чего погибли 27 человек.