Հոկտեմբերի 26-ին Լեհաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը հավատարմագրերն է հանձնել Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդային։
Պաշտոնական արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում նախագահ Ա․Դուդան շնորհավորել է դեսպան Արզումանյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում: Անդրադարձ է կատարվել հայ և լեհ ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերություններին և տարածաշրջանային զարգացումներին։
Հանդիսավոր արարողության ավարտին դեսպան Ա․ Արզումանյանն այցելել է Անհայտ զինվորի շիրիմ-հուշարձան, ծաղկեպսակ զետեղել և հարգանքի տուրք մատուցել Լեհաստանի համար զոհված զինվորների հիշատակին:

Новоназначенный посол Армении в Польше Александр Арзуманян вручил верительные грамоты президенту страны Анджею Дуде.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД республики, в ходе беседы, состоявшейся после официальной церемонии, президент Польши поздравил Арзуманяна со вступлением в должность и пожелал ему успехов в реализации своей ответственной миссии. Собеседники обсудили межгосударственные отношения, основанные на многовековой дружбе между армянским и польским народами, и региональные события.
После церемонии Арзуманян посетил могилу-памятник Неизвестному солдату, где возложил венок и почтил память воинов, погибших за Польшу.