Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Европейской экономической комиссии ООН Татьяну Молчан.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, в ходе встречи Пашинян упомянул о важности сотрудничества правительства РА и Европейской экономической комиссии.
Собеседники коснулись возможностей разблокирования региональных транспортных коммуникаций. Премьер-министр представил подробности проекта правительства Армении «Перекресток мира».
Состоялся обмен мнениями вокруг развития перспективных направлений отраслевого сотрудничества между Арменией и Европейской экономической комиссией ООН и других вопросов, представляющих взаимный интерес.