Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, received the Executive Secretary of the United Nations (UN) Economic Commission for Europe, Tatiana Molcean, the PM's office informs Armenian News-NEWS.am.
The premier welcomed Molcean's visit to Armenia, and highlighted the cooperation between the Armenian government and the UN Economic Commission for Europe.
The interlocutors discussed the possibilities of unblocking regional transport communications. Also, the premier presented details about the Crossroads of Peace project proposed by the Armenian government.
In addition, views were exchanged on the development of prospective domains of sectoral cooperation between Armenia and the UN Economic Commission for Europe, and on some other matters of mutual interest.