Գազայի հատվածում իսրայելական ռազմական գործողության սկզբից ի վեր սպանված պաղեստինցիների թիվը մոտենում է 32 հազարի, գրեթե 74,2 հազար մարդ վիրավորվել է։ Պաղեստինյան անկլավի առողջապահության նախարարությունը նման տվյալներ է տրամադրում Telegram-ի իր պաշտոնական ալիքում։
«Անցյալ տարվա հոկտեմբերից Գազայում իսրայելական ագրեսիայի զոհերի թիվը հասել է 31.988-ի, ևս առնվազն 74.188 մարդ վիրավորվել է», - հաղորդում է գերատեսչությունը: Գազայի առողջապահության նախարարությունը նաև նշել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում գոտում Գազայի հատվածում զոհվել է 65 մարդ, եւս 92-ը վիրավորվել են:

The number of Palestinians killed since the beginning of the military operation of the Israeli forces in the Gaza Strip is approaching the mark of 32 thousand, almost 74.2 thousand people were injured. Such data is cited in its official Telegram channel by the Ministry of Health of the Palestinian enclave.
"The number of victims of Israeli aggression in Gaza since last October has risen to 31,988, with at least 74,188 others injured," the ministry said.
The Gaza Health Ministry also pointed out that 65 people were killed in the Strip over the past 24 hours, while 92 others were injured.