Հետաքննությունը միջնորդել է ձերբակալել Կրոկուսում տեղի ունեցած ահաբեկչության գործով մեկ այլ անձի՝ Յակուբջոնի Յուսուֆզոդային, հայտնում է ՌԴ Քննչական կոմիտեն։
«Կրոկուս»-ի ողբերգության գործով նոր մեղադրյալը ահաբեկչությունից մի քանի օր առաջ իր բանկային քարտի միջոցով գումար է փոխանցել հանցակցին՝ ահաբեկիչներին կացարան տրամադրելու համար, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Նա դրամական միջոցների մի մասը հանցագործություն կատարելուց հետո փոխանցել է հանցագործներից մեկին։ Այսպիսով, գործով կա, ընդհանուր առմամբ, 10 մեղադրյալ։
«Կրոկուս»-ի ահաբեկչության գործով տասներորդ անձը՝ Յակուբջոնի Յուսուֆզոդան, մարտի 25-ին ձերբակալվել է Մոսկվայում ոստիկանությանը չենթարկվելու համար, ապա կալանավորվել 12 օրով։

Следствие запросило арест еще одного фигуранта дела о теракте в «Крокусе» – Якубджони Юсуфзоды, сообщает Следком России
Новый фигурант дела о трагедии в «Крокусе» за несколько дней до теракта через свою банковскую карту перечислил соучастнику деньги для обеспечения проживания террористов, передает РИА Новости.
Часть средств была им перечислена одному из исполнителей уже после совершения преступления. Таким образом, всего в деле стало 10 фигурантов.
Десятый фигурант дела о теракте в «Крокусе» Якубджони Юсуфзода 25 марта был задержан за неповиновение полиции в Москве, а затем арестован на 12 суток.