Ոստիկանության ծառայողները, նոյեմբերի 15-ի ուշ երեկոյան, ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու եւ իրացնելու կասկածանքով, բերման են ենթարկել 30-ամյա Հայկ Հ.-ին, 23-ամյա Ալվարդ Հ.-ին, 33-ամյա Վանուշ Թ.-ին եւ 24-ամյա Աննա Ք.-ին:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Աննա Ք.-ի պայուսակում հայտնաբերվել է մարիխուանա թմրամիջոցի նմանվող 2 գ դեղնականաչավուն զանգված, Ալվարդ Հ.-ի պայուսակում՝ նույն թմրամիջոցին նմանվող 0,2 գ զանգված, իսկ Վանուշ Թ.-ի բաճկոնի գրպանում՝ 0,3 գ հաշիշանման զանգված:
Ըստ Աննա Ք.-ի հայտարարության՝ իր մոտ հայտնաբերված զանգվածը մարիխուանա թմրամիջոց է, որը ձեռք է բերել Ալվարդ Հ.-ից: Ալվարդ Հ.-ն հայտարարել է, որ իր մոտ եղած դեղնականաչավուն զանգվածը մարիխուանա թմրամիջոց է, որը ձեռք է բերել Հայկ Հ.-ից, իսկ Վանուշ Թ.-ն էլ հայտնել է, որ իր մոտ հայտնաբերված դեղնականաչավուն զանգվածը հաշիշ է, որը ձեռք է բերել եւ Հայաստան ներկրել ՌԴ-ից:

YEREVAN. – Police detained on a suspicion for purchasing, keeping and selling drugs Hayk H., 30, Alvard H., 23, Vanush T., 33 and Anna K., 24 on Monday.
Police found marijuana like 2 g substance in the bag of Anna K., 02.g of the same substance in the bag of Alvard H., while 0.3 g hashish like substance in Vanush T.’s pocket, police press service informs Armenian News-NEWS.am.
Anna claimed that the drug is marijuana, which she purchased from Alvard. Alvard in her turn claimed that she purchased it from Hayk, while Vanush said that his drug is hashish, which he smuggled from Russia. Substances are sent for the expertise. Investigation is underway.