Մինչ այժմ անհայտ տեսանյութը, որում պատկերված է ԱՄՆ 35-ամյա նախագահ Ջոն Քենեդիի հիվանդանոց ուղեւորվող շարասյունը նրա դեմ մահափորձից հետո, Բոստոնում (Մասաչուսեթսի նահանգ) կհանվի աճուրդի RR Auction-ում։ Այս մասին չորեքշաբթի տեղեկացրել է People ամսագիրը։
«Աճուրդները կկայանան սեպտեմբերի 28-ին։ Ժապավենին պատկերված է շարասյունը, որը սլանում է «Փարքլենդ» հիվանդանոց։ Տեսագրության հեղինակը Դալասի (Տեխասի նահանգ) բնակիչ Դեյլ Քարպենտերն է, որի մահվանից հետո այն հայտնվել է նրա թոռան՝ Ջեյմս Գեյթսի մոտ։
«Ֆիլմը պահվել է կաթի պլաստիկե փաթեթում։ Այն մի քանի տարի մնացել է իմ պահարանում»,- ասել է Գեյթսը պարբերականին։
«Ի տարբերություն մնացած տեսանյութերի, որոնց մասին մեզ հայտնի է, այս ժապավենի վրա պատկերված է պահն իրադարձություններից անմիջապես հետո, որոնք գրանցվել են «Զապրուդերի ֆիլմում»,- ամսագրին ասել է RR Auctions-ի գործադիր փոխնախագահ Բոբի Լիվինգստոնը։

Неизвестная ранее видеозапись, на которой запечатлен направляющийся в больницу кортеж 35-го американского президента Джона Кеннеди после покушения на него, будет выставлена на аукцион RR Auction в Бостоне (штат Массачусетс). Об этом сообщил в среду журнал People.
Торги состоятся 28 сентября. На пленке зафиксирован кортеж, мчащийся в больницу «Паркленд». Автором записи был житель Далласа (штат Техас) Дейл Карпентер - старший, после смерти которого она оказалась у его внука Джеймса Гейтса.
«Фильм хранился в пластиковой упаковке из-под молока. Он несколько лет пролежал в моем шкафу», - сказал Гейтс изданию.
«В отличие от всех остальных видеоматериалов, о которых нам известно, на этой пленке запечатлен момент сразу после событий, которые зафиксированы в «Фильме Запрудера», - заявил журналу исполнительный вице-президент RR Auctions Бобби Ливингстон.