Իսրայելի կործանիչները հարվածել են Ջեբել Աքրում լեռնային շրջանի կամրջին, որը միացնում էր Սիրիային սահմանակից Լիբանանի հյուսիսային Աքքար և Հերմել շրջանները։ Այս մասին հայտնում է El Nashra լրատվական պորտալը։
Ըստ աղբյուրի, այս հարվածն իրականացվել է այն բնակավայրերի վրա  օդային հարձակման ընթացքում, որոնք գտնվում էին հարևան Սիրիայի սահմանային անցակետերի մոտ։ Պորտալի տվյալներով, դրանք իրանամետ «Հեզբոլլահ» շիա կազմակերպության համար հենակետեր են ծառայում։
El Nashra-ն  նշում է, որ հարձակման արդյունքում կամուրջը ավերվել է, շրջանների միջև տրանսպորտային կապն ընդհատվել է, և  Լիբանանի հյուսիսարևելք մարդասիրական օգնություն հասցնելու խնդիր է առաջացել։
Ավելի վաղ Իսրայելը ավիահարվածներ էր հասցրել Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի հարավային հատվածում գտնվող «Հեզբոլլահ» խմբավորման թիրախներին։ Այնտեղ  առնվազն 10 հզոր պայթյուն է որոտացել։

Истребители израильских ВВС нанесли удар по мосту в горном районе Джебель-Акрум, который связывал пограничные с Сирией регионы Аккар и Хермель на севере Ливана. Об этом сообщил новостной портал El Nashra.
Как рассказал источник, эта атака была предпринята в ходе воздушного рейда на населенные пункты, которые находились поблизости от пограничных переходов в соседнюю Сирию. По информации портала, они служат базами проиранской шиитской организации «Хезболлы».
El Nashra отмечает, в результате атаки мост был разрушен, было прервано транспортное сообщение между регионами, а также появилась проблема доставки гуманитарной помощи на северо-восток Ливана.
До этого Израиль нанес авиаудары по объектам шиитской группировки «Хезболла» на территории южной части Бейрута — столицы Ливана. Там прозвучало не менее 10 мощных взрывов.