Քալիֆորնիայում  «Գրավիր Սան Ֆրանցիսկոն» շարժման վրանային ճամբարի քանդման ընթացքում իրավապահներին չենթարկվելու համար ավելի քան 55 մասնակիցներ են ձերբակալվել:
AP-ի տեղեկացմամբ, ոստիկանական գործողություններից առաջ ակցիայի մասնակիցներին զգուշացրել են վրանային ճամբարը լքելու անհրաժեշտության մասին: Ոստիկանության հրահանգը չկատարողներին ձերբակալել են:
Դեկտեմբերի 7-ին ոստիկանությունը չեզոքացրել է երկու ամիս առաջ Սան Ֆրանցիսկոյի կենտրոնում խփած մեկ այլ վրանային «ավան»: Ապամոնտաժվել են 100-ից ավելի վրաններ, շուրջ 50 հոգի ձերբակալվել է:
Հիշեցնենք, «Գրավիր Ուոլ սթրիթը» շարժումը սկսվել էր սեպտեմբերի 17-ին Նյու Յորքում, այնուհետեւ տարածվել էր ԱՄՆ-ի խոշոր քաղաքներում` Լոս Անջելեսում, Մայամիում, Նյու Ջերսիում եւ Վաշինգտոնում, ինչպես նաեւ եվրոպական երկրներում:
Ցուցարարները բողոքում են գործազրկության, իշխանությունների քաղաքականության եւ ֆինանսական կառույցների դեմ` անվանելով դրանք «ֆինանսական ահաբեկչություն»:

В Калифорнии в ходе ликвидации палаточного лагеря движения «Захвати Сан-Франциско» за неповиновение стражам порядка арестованы около 55 участников акции.
Как сообщает AP, перед началом полицейской операции участников акции предупредили о необходимости покинуть палаточный лагерь. Отказавшихся выполнить приказ полиции арестовали.
7 декабря, полиция ликвидировала другой палаточный городок, разбитый в центре Сан-Франциско два месяца назад. Были демонтированы более 100 палаток, около 50 человек были задержаны.
Напомним, акция «Захвати Уолл-Стрит» началась в Нью-Йорке 17 сентября и распространилась затем на ряд крупных городов США, включая Лос-Анджелес, Майами, Нью-Джерси и Вашингтон, а также страны Европы. Протестующие выступают против безработицы, политики властей и финансовых институтов, называя ее «финансовым терроризмом».