Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին այցելել է Մարտունիի շրջան եւ երկրորդ պաշտպանական շրջանի զինավաններից մեկում մասնակցել նոր դպրոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահն ընդգծել է, որ դպրոցաշինությունը, հատկապես զորամասերում, մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության կարեւոր ուղղություններից մեկն է, եւ պետությունը կշարունակի հատուկ ուշադրություն դարձնել այս խնդրին:
Նախագահ Սահակյանն այցելել է նաեւ Մարտունի քաղաքում տեղակայված «Լուսակերտ» ՍՊԸ թռչնաֆաբրիկա եւ ծանոթացել նրա աշխատանքներին:
Նույն օրը երկրի ղեկավարը մասնակցել է նաեւ 3-րդ պաշտպանական շրջանում նոր զորամասի բացմանը:
Այնուհետեւ Բակո Սահակյանն ուղեւորվել է Մուշկապատ եւ Հաղորտի գյուղեր, որտեղ հանդիպում է ունեցել բնակչության հետ եւ քննարկել առկա խնդիրները: Նախագահը նշել է, որ առկա ներուժի օպտիմալ օգտագործումը հանդիսանում է բազմաթիվ խնդիրների լուծման գրավականը եւ այս ուղղությամբ անհրաժեշտ է իրականացնել լուրջ աշխատանք` ինչպես տեղական, այնպես էլ շրջանային կառավարման օղակներում:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին մի շարք խնդիրների լուծման կապակցությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT.- President of Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan visited Martuni region and participated in the school opening ceremony in one of military units on Sunday.
President underlined that school building especially in military units is among the pivotal directions of patriotic education of the younger generation.
President Sahakyan also visited “Lusakert” poultry factory located in the town of Martuni.
He also visited several villages to meet with local residents and discuss problems they are faced with.
President noted that optimal usage of existing potential is the guarantee of solving numerous issues and it is necessary to carry out serious work in this direction both in local and regional government circles.
Speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulyan, Premier Ara Harutunyan and other officials accompanied the President in his trip