Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովի շրջանակում բանակցություններ է վարել Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ, գրում է իրանական Mehr գործակալությունը։
Հանդիպմանը քննարկվել են Թուրքիայի և Իրանի միջև երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանում վերջին զարգացումները՝ «Իրանի դեմ սիոնիստական ռեժիմի և Միացյալ Նահագների ռազմական ագրեսիայից» հետո։
Արաղչին և Ֆիդանը միաժամանակ ընդգծել են Պաղեստինում ցեղասպանությունը դադարեցնելու և «սիոնիստական ռեժիմին պատասխանատվության ենթարկելու և իր հանցագործությունների համար պատժելու» նպատակով անհապաղ միջոցներ ձեռնարկելու անհրաժեշտությունը։

Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi held talks with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan on the sidelines of the BRICS summit, Mehr reported.
The meeting discussed bilateral relations between Turkey and Iran as well as the latest developments in the West Asian region following the Zionist regime's and the US military “aggression against Iran.”
Araghchi and Fidan also emphasized the need for urgent measures to stop the genocide in Palestine as well as to hold “the Zionist regime accountable and punish it for committing crimes.”