Փոքր ինքնաթիռը Կալիֆոռնիայի մարդաշատ այգիներից մեկում արտակարգ վայրէջք կատարելու ժամանակ մի կնոջ է հարվածել, հաղորդում է The New York Post-ը։
Լոնգ Բիչի հրշեջ ծառայության տվյալներով՝ տեղական ժամանակով ժամը 16:00-ի սահմաններում փոքր ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել Լոնգ Բիչի Հարթվել Պարկի ֆուտբոլի դաշտում։
«Երբ ստորաբաժանումները հասան, նրանք հայտնաբերեցին մեկ փոքր ինքնաթիռ, որը շրջված վրա էր և ուներ կոտրված շասսի»,- հայտնել են հրշեջ ծառայության ներկայացուցիչները՝ նշելով, որ ինքնաթիռի ֆյուզելյաժը չի վնասվել։
Ինքնաթիռը բախվել է մոտ 40 տարեկան կնոջ, ով գտնվում էր թռիչքային դաշտում՝ վթարային վայրէջքի ժամանակ։ Նա տեղափոխվել է հիվանդանոց տարեց օդաչուի հետ, ում ստիպված են եղել դուրս բերել ինքնաթիռից՝ հրշեջների օգնությամբ,- հավելել են իշխանությունները։
Պաշտոնյաների խոսքով, երկու տուժածներն էլ հրաշքով միայն միջին ծանրության վնասվածքներ են ստացել և գտնվում են կայուն վիճակում։

According to the Long Beach Fire Department, the small aircraft made an emergency landing on a soccer field at Hartwell Park in Long Beach around 4 p.m. local time.
“When units arrived, they found a small plane lying on its belly with broken landing gear,” said fire department officials, noting that the fuselage of the plane remained intact.
The plane collided with a woman, approximately 40 years old, who was on the field during the emergency landing. She was transported to the hospital along with the elderly pilot, who had to be rescued from the aircraft by firefighters, authorities added.
Officials said both victims miraculously suffered only moderate injuries and were in stable condition.