Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն ընդունել է աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանին։ Այս մասին NEWS.am—ին տեղեկացնում են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերությունը, ինչպես նաև աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։ Ընդգծվել է զբաղվածության խթանման, սոցիալական աջակցության համակարգերի կատարելագործման, սոցիալական ծառայությունների որակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերի կարևորությունը։
Նախարար Թորոսյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական գործընկերությունը՝ ընդգծելով դրա շարունակական խորացման անհրաժեշտությունը։

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze received Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan, who is on a working visit to Georgia.
During the meeting, the strategic partnership between Armenia and Georgia was discussed, as well as a number of matters of mutual interest in labor and social protection, Armenian News-NEWS.am has learned from the Ministry of Labor and Social Affairs of Armenia.
Also, Torosyan lauded the Armenia-Georgia strategic partnership, and underscored the need for its continued deepening.