Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն ընդունել է աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանին։ Այս մասին NEWS.am—ին տեղեկացնում են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերությունը, ինչպես նաև աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։ Ընդգծվել է զբաղվածության խթանման, սոցիալական աջակցության համակարգերի կատարելագործման, սոցիալական ծառայությունների որակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերի կարևորությունը։
Նախարար Թորոսյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական գործընկերությունը՝ ընդգծելով դրա շարունակական խորացման անհրաժեշտությունը։

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе принял министра труда и социальных вопросов Армении Арсена Торосяна, находящегося с рабочим визитом в Тбилиси.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства труда и социальных вопросов республики, в ходе встречи стороны обсудили стратегическое партнерство между Грузией и Арменией, а также ряд представляющих взаимный интерес вопросов в сфере труда и социальных вопросов.
Торосян высоко оценил стратегическое партнерство Армения-Грузия, упомянув о необходимости его непрерывного углубления.