Ղարաբաղի առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային մատչելիության ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում տրամադրված հավաստագրերի գործողության ժամկետը երկարացվել է մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 30-ը։ Այդ մասին NEWS.am–ին հայտնում են ԱՍՀ նախարարությունից:
Ծրագրի շրջանակում այս պահի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 3947 ընտանիք, որից 3687-ն արդեն իրացրել են հավաստագիրը։
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ շահառուներին նոր հավաստագրեր չեն տրամադրվելու, և վարկավորման գործընթացում հիմք են ընդունվելու արդեն իսկ տրված հավաստագրերը»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Срок действия сертификатов, выданных в рамках программы государственной поддержки обеспечения доступности жилья для семей, вынужденно перемещенных из отдельных районов Нагорного Карабаха в 2020 году, продлен до 30 декабря 2026 года.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Министерстве труда и социальных вопросов республики, на данный момент в рамках программы сертификаты получили 3947 семей, из которых 3687 уже их реализовали.
Бенефициарам новые сертификаты выдаваться не будут, а в процессе кредитования за основу будут браться уже выданные сертификаты.