Ռուսաստանը Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ կապեր է պահպանում ԱՄՆ-ի հետ՝ Արտաքին հետախուզության ծառայության գծով։ Այս մասին հայտնել է ԱՀԾ տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»։
«Այո՛, մենք կապեր ենք պահպանում Կենտրոնական հետախուզական վարչության (ԿՀՎ) հետ։ Եթե նկատի ունեք Արտաքին հետախուզության ծառայությունը, ապա՝ այո՛», - չորեքշաբթի օրը լրագրողներին ասել է նա։
Նարիշկինը հավելել է, որ «ռուսական կողմը խորհրդակցություններ է անցկացնում տարբեր երկրների, մի շարք պետությունների ղեկավարության հետ՝ Մերձավոր Արևելքում ստեղծված ծանրագույն ճգնաժամի կարգավորման մասով»։

Россия поддерживает контакты с США по линии Службы внешней разведки по ситуации вокруг Ирана, сообщил директор СВР Сергей Нарышкин, передаёт «Интерфакс».
«Да, у нас поддерживаются контакты с Центральным разведывательным управлением. Если вы имеете в виду Службу внешней разведки, то да», - сказал он журналистам в среду.
Нарышкин добавил, что «российская сторона проводит консультации с разными странами, руководством целого ряда стран в части, касающейся урегулирования тяжелейшего кризиса на Ближнем Востоке».