Իրանի ՀՕՊ համակարգի լիակատար ոչնչացման մասին ԱՄՆ նախագահի կեղծ պնդումներից հետո, ամերիկյան կործանիչ է խոցվել Իրանի կենտրոնական օդային տարածքում։ Դրա մասին հայտնել է «Խաթամ ​​ալ-Անբիա» կենտրոնական հրամանատարության մամուլի ծառայությունը։
«Մեծ հեռահարության հրթիռներով ոչնչացվել են Թել Ավիվի արևմուտքում և Էյլաթ նավահանգստում Իսրայելի բանակին աջակցող տեղակայման կենտրոններն ու ռազմաարդյունաբերական օբյեկտները։
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմածովային ուժերը զանգվածային հարվածներ են հասցրել Պարսից ծոցի հարավային երկրներում ամերիկա-սիոնիստ ահաբեկիչների ռազմական և ենթակառուցվածքային օբյեկտներին՝ օգտագործելով բազմաթիվ բալիստիկ և թևավոր հրթիռներ, ինչպես նաև անօդաչու թռչող սարքեր։
Այս ալիքի երկրորդ փուլում բալիստիկ հրթիռները ճշգրտորեն հարվածել են ամերիկացի թռիչքային ինժեներների և կործանիչ օդաչուների՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բազաներից դուրս գաղտնի հավաքակետին՝ պատճառելով զգալի կորուստներ։
Հարձակումներ են իրականացվել տեղեկատվական տեխնոլոգիաներով և արհեստական ​​բանականությամբ զբաղվող ընկերությունների դեմ, որոնք թշնամու ահաբեկչական գործողությունների հիմքն են։ Այս հարձակումները վնասել են ամերիկյան Amazon ընկերության ամպային ենթակառուցվածքը, ինչպես նաև ԱՄԷ-ում ամերիկյան Oracle ընկերության ենթակառուցվածքը։
Այս գործողության առաջին մասում բալիստիկ հրթիռները ոչնչացրել են Ալ-Շուվեյխ նավահանգստում ամերիկյան ռազմածովային բազան, ինչպես նաև Բահրեյնում ռադարային կայանը։
Շարունակվող հարձակումների շրջանակում Հայֆայից հարավ-արևելք Ռամատ Դավթի ավիաբազան հաջող բալիստիկ հրթիռի արձակման թիրախ է դարձել։ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրթիռային հարձակման մեկ այլ մասում՝ Թել Ավիվի կենտրոնում ավելի քան 50 վայր նույնպես արդյունավետորեն խոցվել է Խորամշահր բազմագլխիկ հրթիռներով։
Իրանն այսօր առավոտյան անօդաչու սարքերով հարվածներ է հասցրել Հորդանանում ամերիկացի ահաբեկիչներին պատկանող սարքավորումների պահեստներին և բնակելի համալիրներին, Քուվեյթում ամերիկյան զրահատեխնիկայի բազային և Բահրեյնի ամենամեծ ալյումինի գործարանին։
Մի քանի թևավոր հրթիռ է խոցվել կենտրոնական և արևմտյան շրջաններում, ինչպես նաև երկու հարձակողական անօդաչու թռչող սարք՝ երկրի հարավային շրջաններում։ Ավելին, Քեշմ կղզուց հարավ խոցվել է թշնամու ժամանակակից կործանիչ, որը ընկել է Հենգամ և Քեշմ կղզիների միջև և խորտակվել Պարսից ծոցի ջրերում, հայտնում է Tasnim-ը:

После ложных заявлений президента США о полном уничтожении иранской системы ПВО, в воздушном пространстве центрального Ирана был сбит американский истребитель. Об этом сообщает пресс-служба Центрального штаба «Хатам аль-Анбия».
«С помощью ракет большой дальности были уничтожены центры развертывания и военно-промышленные предприятия, поддерживающие израильскую армию, на западе Тель-Авива и в порту Эйлат.
ВМС Корпуса стражей исламской революции нанесли массированные удары по военным и инфраструктурным объектам, принадлежащим американо-сионистским террористам в южных странах Персидского залива, используя множество баллистических и крылатых ракет, а также БПЛА.
На втором этапе этой волны баллистические ракеты были точно поражены секретным местом сбора американских бортинженеров и пилотов истребителей, расположенным за пределами баз в Объединенных Арабских Эмиратах, что привело к значительным жертвам.
Были предприняты атаки на компании, занимающиеся информационными технологиями и искусственным интеллектом, которые являются опорой террористических операций врага. В результате этих атак пострадала облачная инфраструктура американской компании Amazon, а также инфраструктура американской компании Oracle, базирующейся в ОАЭ.
В первой части этой операции с помощью баллистических ракет была уничтожена американская военно-морская база в порту Аль-Шувайх, а также уничтожена радиолокационная станция в Бахрейне.
В рамках продолжения атак, авиабаза Рамат-Давид к юго-востоку от Хайфы стала целью успешного запуска баллистической ракеты. В другой части ракетного наступления Корпуса стражей исламской революции более 50 точек в центре Тель-Авива также были эффективно поражены пусками многозарядных ракет «Хоррамшахр».
Иран сегодня утром нанес удары беспилотниками по «складам оборудования и жилым комплексам американских террористов в Иордании», «пункту дислокации американской бронетехники в Кувейте» и «крупнейшему алюминиевому заводу в Бахрейне».
Были сбиты несколько крылатых ракет в центральных и западных регионах, а также 2 ударных беспилотника в южных регионах страны. Кроме того, к югу от острова Кешм был сбит современный истребитель противника, который разбился между островами Хенгам и Кешм и затонул в водах Персидского залива», - отмечается в сообщении, передает Tasnim.