Վեց մարդ զոհվել է, 33 մարդ վնասվածքներ ստացել շաբաթից կիրակի 13 ժամում Իլինոյս նահանգում Չիկագոյում տեղի ունեցած միմյանց չկապված հրաձգության մի քանի դեպքերի հետեւանքով, հայտնում է Chicago Tribune-ը:
Պարբերականը հայտնում է, որ մեկ օրում Չիկագոյում հրաձգությամբ 10-ից ավելի միջադեպ է գրանցվել: Վերջինը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 2.30-ին: Անհայտ անձը գիշերային ակումբի մոտ ավտոմեքենայից կրակ է բացել մարդկանց վրա, որի հետեւանքով մեկ մարդ մահացել է, 6 մարդ վնասվածքներ ստացել: Հարձակվողը դեպքի վայրից փախուստի է դիմել:
Հունիսի վերջին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Չիկագո դաշնային օգնություն կուղարկի կապված քաղաքում բռնության «ահռելի ծավալի» հետ:

At least 33 people were wounded, 6 fatally, within 13 hours from Saturday to Sunday in Chicago separate shootings, Chicago Tribune reported.
As it was noted, more than ten shooting incidents occurred in Chicago in a day. The last incident took place at 02.30am. An unknown man inside a black SUV opened fire at the group near a nightclub, killing one person and injuring six. The shooter then drove off.
In late June, US President Donald Trump said that he would send federal aid to Chicago in connection with the high level of violence in the city.