Facebook-ը փորձարկում է միանգամից մի քանի նոր գործառույթներ։ Ռեսուրսն ուզում է օգտատերերին հնարավորություն տալ առանց համացանցի մուտքի՝ ճանապարհին տեսագրություններ դիտել, նաեւ ուսուցիչներ գտնել այլ օգտատերերի շրջանում, հայտնում է TechCrunch-ը։
«Ուսուցիչներն» ու «սաները» կկարողանան շփվել սոցցանցի թե դեսքթոփային տարբերակում, թե բջջային հավելվածում։  Facebook-ի գլխավոր տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգը նշել է, որ կան բոլոր հնարավորությունները՝ բարելավել օգտատերերի կյանքն ու օգնել նրանց գտնել նոր աշխատանքային հեռանկարներ։
Բացի ամենայնից Facebook-ը Android –ի ոչ մեծաքանակ օգտատերերին հնարավորություն  է տրամադրել օգտվել Instant Videos կոչվող փորձարարական ֆունկցիայից։ Սոցցանցը ներբեռնում է տեսանյութերն այն ժամանակ, երբ սարքը միացված է Wi-Fi-ին, իսկ հետո ճանապարհին օգտատերը կարող է դիտել դրանք առանց համացանցին միանալու։

Facebook тестирует сразу несколько новых функций. Ресурс хочет дать пользователям возможность искать наставников среди других владельцев аккаунтов и смотреть видео в пути без доступа к сети, передает Life со ссылкой на TechCrunch.
Наставники и подопечные получат возможность общаться как в десктопной версии соцсети, так и в мобильном приложении. Как отметил генеральный директор Facebook Марк Цукерберг, у соцсети есть все возможности улучшить жизнь пользователей и помочь им найти новые перспективы в работе.
«Facebook был сосредоточен на том, чтобы помочь людям связываться с теми, кого они уже знают. Потом мы создали алгоритм, который рекомендует вам людей, которых вы можете знать. Однако очень важно связать пользователей с людьми, которых им нужно знать», — наставниками, — заявил Цукерберг.
Помимо всего прочего, Facebook предоставил небольшому числу пользователей Android доступ к экспериментальной функции под названием Instant Videos. Соцсеть загружает ролики в тот момент, когда устройство подключено к Wi-Fi, а затем в дороге владелец аккаунта может просматривать их без подключения к интернету.