Արցախի նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի երդմնակալության խնջույքին մասնակցած արցախցի բոլոր հրավիրյալները թեստավորվել են, բոլորի թեստի պատասխանը բացասական է եղել։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 1–ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Արդեն 2–3 անգամ, տարբեր ժամանակային կտրվածքներով մասնակիցները թեստավորվել են, իհարկե նույն մարդը 2 կամ 3 անգամ չի թեստավորել, այլ տարբեր օրերի՝ տարբեր խմբեր են թեստավորվել եւ բարեբախտաբար, որեւէ խնդիր չունենք։ Մտահոգություն կար նախագահի Սարդարապատ գալու հետ կապված, սակայն այսօր ե՛ւ նրա թեստի պատասխանը ե՛ւ միջոցառմանը մասնակցած մյուս մասնակիցների թեստերի պատասխանները բացասական են եղել»։
Հիշեցնենք, որ այսօր հատնի դարձավ նաեւ ԱՀ նախագահ Հարությունյանի կորոնավիրուսի թեստի պատասխանը, որը նույնպես բացասական էր:

All the guests in Artsakh who attended the oath ceremony of President Arayik Haroutyunyan have been tested negative for coronavirus, as the President’s spokesperson Vahram Poghosyan told Armenian News-NEWS.am today.
“The attendees have been tested in different periods, and fortunately, there are no problems. We were a little concerned after the President’s visit to Sardarapat, but both he and the others who participated in the event in Sardarapat tested negative today.”
Today it was announced that President of Artsakh Arayik Haroutyunyan has tested negative for coronavirus.