ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին, կազմել է 492.15 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.47 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 576.26 դրամ (նվազել է 0.45 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 636.79 դրամ (աճել է 0.87 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.29 դրամ (նվազել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 378.72 դրամ, ոսկի՝ 29,935.51 դրամ, պլատին՝ 13,386.25 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 492.15/$1 in Armenia on Friday; this is up by AMD 0.47 from Thursday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 576.26 (up by AMD 0.45), that of one UK pound totaled AMD 636.79 (up by AMD 0.87), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.29 (down by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 378.72, AMD 29,935.51 and AMD 13,386.25, respectively.