ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ ռազմական գործողությունները կշարունակվեն, իսկ Թեհրանի «ռազմական ոչնչացումը» համարել է իր վարչակազմի ձեռքբերումը։
Ամերիկացի առաջնորդի՝ Truth Social սոցիալական ցանցում հրապարակված հայտարարության համաձայն, Միացյալ Նահանգները «Թրամփի վարչակազմի իշխանավարման 16 տպավորիչ ամիսների» ընթացքում աշխարհին ցուցադրել է «անհավանական վերելք»։
Իր վարչակազմի ձեռքբերումների շարքում նա նշել է «ռազմական հաղթանակը և բարգավաճող հարաբերությունները Վենեսուելայում, Իրանի ռազմական ոչնչացումը»։
«Շարունակությունը կլինի՛», - հայտարարել է նա՝ Իրանի վերաբերյալ։
«Նախագահ Սին շնորհավորել է ինձ այսքան կարճ ժամանակահատվածում նման նշանակալի հաջողությունների համար», - հայտնել է Թրամփը։
Նա ընդգծել է, որ երկու տարի առաջ՝ նախագահ Ջո Բայդենի օրոք, ԱՄՆ-ն «անկում ապրող երկիր» էր։
«Այդ հարցում ես լիովին համաձայն եմ նախագահ Սի Ցզինպինի հետ։ Բայց հիմա Միացյալ Նահանգները աշխարհի ամենագրավիչ երկիրն է, և հուսով եմ, որ Չինաստանի հետ մեր հարաբերությունները կլինեն առավել ամուր և ավելի լավ, քան երբևէ նախկինում», - եզրափակել է Թրամփը։

US President Donald Trump has announced that military action against Iran will continue, and called the “military decimation” of Tehran an achievement for his administration.
According to a statement posted by the American leader on Truth Social, the US has shown the world “incredible rise” during the “16 spectacular months of the Trump Administration.”
Among the achievements of his administration, he noted “military victory and thriving relationship in Venezuela, the military decimation of Iran.”
“to be continued!” he added regarding Iran.
“[Chinese] President Xi congratulated me on so many tremendous successes in such a short period of time,” Trump said.
He added that two years ago, under President Joe Biden, the US was “a Nation in decline.”
"On that, I fully agree with President Xi! But now, the United States is the hottest Nation anywhere in the world, and hopefully our relationship with China will be stronger and better than ever before!" Trump concluded.