Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2026 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Այս մասին տեղեկացնում են ՊԵԿ-ից:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2026 թվականի հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 1 տրիլիոն 109 միլիարդ 895 միլիոն դրամ։ Պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 123 միլիարդ 824 միլիոն դրամ․ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է ավելի քան 986 միլիարդ 71 միլիոն դրամ:
Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 939 միլիարդ 957 միլիոն դրամ․ պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 120 միլիարդ 537 միլիոն դրամ։
Մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը՝ ավելի քան 169 միլիարդ 938 միլիոն դրամ․ պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 3 միլիարդ 286 միլիոն դրամ։

На официальном сайте Комитета государственных доходов Армении опубликована информация о налогах и иных обязательных платежах, уплаченных 1000 крупнейшими налогоплательщиками за первое полугодие 2026 года.
Согласно этим данным, в январе-июне 2026 года 1000 крупнейших налогоплательщиков перечислили в государственный бюджет в общей сложности более 1 трлн. 109 млрд. 895 млн. драмов. Это на 123 млрд. 824 млн. драмов больше в сравнении с аналогичным периодом прошлого года, когда данный показатель составил более 986 млрд. 71 млн. драмов.
Сумма платежей, перечисленных в налоговый орган, составила более 939 млрд. 957 млн. драмов. В государственный бюджет поступило на 120 млрд. 537 млн. драмов больше, чем за аналогичный период прошлого года.
Сумма платежей, перечисленных в таможенный орган, составила более 169 млрд. 938 млн. драмов. Это на 3 млрд. 286 млн. драмов больше в сравнении с аналогичным показателем прошлого года.