Քրդական «Քոմալա» կուսակցությունը հայտարարել է, որ երեքշաբթի իրանական հրթիռը հարվածել է իր շտաբին Դուլի-Ալան շրջանում՝ Էրբիլից հյուսիս-արևելք, Իրաքյան Քրդստանում, հաղորդում է Al Jazeera-ն։
«Քոմալա»-ի ներկայացուցիչ Ամջադ Փանահին Facebook-ում հայտնել է, որ հրթիռը խոցել է օբյեկտը օրվա երկրորդ կեսին։ Նա հավելել է, որ կուսակցության անդամները կարողացել են պատսպարվել՝ նախապես ձեռնարկված անվտանգության միջոցների և պատրաստվածության շնորհիվ։
«Քոմալա»-ն, կամ «Քրդստանի աշխատավորական կուսակցությունը», քրդական կազմակերպություն է, որը հանդես է գալիս «Իրանում քրդերի իրավունքների» համար։ Կուսակցությունը բազմիցս դարձել է հարվածների թիրախ, որոնք այն վերագրում է Իրանին։
Փանահիի տվյալներով՝ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի պատերազմի սկզբից ի վեր «Քոմալա»-ի շտաբի և ճամբարների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 102 հրթիռ և անօդաչու սարք։
Ներկայիս հարվածը, կուսակցության պնդմամբ, տեղի է ունեցել նրա Ալանի հովտում տեղակայված բազայի հրթիռակոծությունից մոտ երկու շաբաթ անց, որի հետևանքով տուժել է կազմակերպության վեց անդամ։

The Kurdish Komala Party said an Iranian missile hit its headquarters in the Duli Alan region, northeast of Erbil, in Iraqi Kurdistan on Tuesday, Al Jazeera reports.
Komala spokesperson Amjad Hussein Panahi said on Facebook that the missile had hit the facility in the afternoon. He added that the party members were able to take shelter thanks to security measures and preparation in advance.
According to Panahi, more than 102 missiles and drones have been fired at Komala's headquarters and camps since the start of the US-Israeli war against Iran.
The latest attack, the party claims, comes about two weeks after a missile attack on its base in the Alana Valley had wounded six members of the organization.
The Komala Party advocates for the rights of Kurds in Iran. The party has repeatedly been the target of attacks it blames on Iran.