Օգոստոսի 28-ի գիշերը ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքը հարվածել է անեքսիայի ենթարկված Սևաստոպոլում գտնվող հինգհարկանի բնակելի շենքին, հայտնել է քաղաքի նահանգապետ Միխայիլ Ռազվոժաևը։ Նրա խոսքով՝ պայթյունի ալիքի հետևանքով ամբողջ շենքում ապակիները կոտրվել են պատուհանների շրջանակների հետ միասին, վնասվել են պատշգամբները, իսկ բազմաթիվ բնակարաններում՝ կահույքն ու պատերը։ Հինգերորդ հարկում հրդեհ է բռնկվել։ Արդյունքում տուժել է չորս մարդ։ Բժիշկները հոսպիտալացրել են փակ գանգուղեղային վնասվածք ստացած տարեց կնոջը և մի տղամարդու, որի մեջքը բեկորներից կտրվածքներ էր ստացել։
Բացի այդ, վնասվել են տան հարևանությամբ գտնվող մանկապարտեզի երկու մասնաշենքերը և 15 ավտոմեքենա։ Միևնույն ժամանակ, Ռազվոժաևի խոսքով, հինգհարկանի շենքի տարհանված բնակիչների համար մանկապարտեզի բազայում բացվել է ժամանակավոր տեղավորման կետ։ Սևաստոպոլից բացի, անցած գիշեր անօդաչուները հարձակվել են նաև Յարոսլավլի վրա։ Յարոսլավլի մարզի նահանգապետ Միխայիլ Եվրաևը հայտնել է Մոսկվայի ուղղությամբ տրանսպորտի երթևեկության փակման, ինչպես նաև քաղաքում հասարակական տրանսպորտի երթուղիների փոփոխության մասին։ Եվրաևը չի հստակեցրել անօդաչուների հարձակման հետևանքները։ Սոցցանցերում հրապարակվում են վնասված բնակելի շենքերի կադրեր՝ կոտրված պատուհաններով։ Ուկրաինական մոնիթորինգային Exilenova+ ալիքը գրում է, որ անօդաչուների թիրախը եղել է տեղական նավթավերամշակման գործարանը (ՆՎԳ), որը մինչ այդ՝ օգոստոսի 6-ին, արդեն ենթարկվել էր հարձակման։
Բացի այդ, մայրաքաղաքի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է Մոսկվային մոտենալիս երկու անօդաչու թռչող սարքի ոչնչացման մասին։ Միևնույն ժամանակ, ինչպես գրում է Astra-ն, Պավլովսկի Պոսադի վերևում բարձրանում է սև ծուխ։ Թե ինչ է ենթարկվել հարձակման, հայտնի չէ։ Սոցցանցերում նաև Էնգելսի բնակիչներն էին այս գիշեր գրում մեծ թվով անօդաչուների և պայթյունների մասին։ Ուկրաինական մոնիթորինգային Supernova+ ալիքի տվյալներով՝ հարձակումը ուղղված էր «Էնգելս-2» ռազմական ավիաբազայի դեմ։

В ночь на 28 августа украинский беспилотник ударил по пятиэтажному жилому дому в аннексированном Севастополе, сообщил губернатор города Михаил Развожаев. По его словам, взрывной волной во всем доме выбило стекла вместе с оконными рамами, получили повреждения балконы, а во многих квартирах — мебель и стены. На пятом этаже вспыхнул пожар. В результате пострадали четыре человека. Врачи госпитализировали пожилую женщину с закрытой черепно-мозговой травмой и мужчину, которому осколками посекло спину.
Также повреждения получили два корпуса расположенного рядом с домом детского сада и 15 автомобилей. При этом на базе детсада для эвакуированных жителей пятиэтажки развернули пункт временного размещения, отметил Развожаев. Помимо Севастополя, прошедшей ночью дроны атаковали Ярославль. Губернатор Ярославской области Михаил Евраев сообщил о перекрытии движения транспорта в сторону Москвы, а также изменении маршрутов общественного транспорта в городе. Евраев не уточнил последствия налета дронов. В соцсетях публикуют кадры поврежденных жилых домов с выбитыми окнами. Украинский мониторинговый канал Exilenova+ пишет, что целью дронов стал местный нефтеперерабатывающий завод (НПЗ), который до этого попадал под удар 6 августа.
Кроме того, об уничтожении на подлете к Москве двух беспилотников сообщил мэр столицы Сергей Собянин. При этом, как пишет Astra, над Павловским Посадом поднимается черный дым. Что было атаковано, неизвестно. Также о большом количестве дронов и взрывах этой ночью в соцсетях писали жители Энгельса. По данным украинского мониторингового канала Supernova+, атака была направлена на военную авиабазу «Энгельс-2».