Ավստրալիայի Քվինսլենդ նահանգի Բրիսբեն քաղաքից հարավ գտնվող գյուղական վայրում թեթև շարժիչով ինքնաթիռի կործանման հետևանքով երկու մարդ է զոհվել, հայտնում է ոստիկանությունը։
Beech Bonanza ինքնաթիռը կործանվել է Սթոքլի շրջանում մասնավոր սեփականության տարածքում՝ Արչերֆիլդ օդանավակայանից թռիչքից մոտ 10 րոպե անց։ Ինքնաթիռի ընկնելուց հետո խոտածածկ տարածքում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Զոհվել են օդաչուն և նրա ուղևորը։
Իշխանությունների տվյալներով՝ օդանավի բեկորները ցրված են եղել տարածքով մեկ, իսկ կրակը արագ տարածվել է մոտ 300-ը 400 մետր տարածքում։ Մի քանի հրշեջ հաշվարկներ ժամանել են դեպքի վայր և կարողացել արագ տեղայնացնել հրդեհը, որը մոտեցել էր ֆերմայի տարածքում գտնվող բնակելի տանը։ Տները չեն տուժել։
Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ հետաքննության այս փուլում տեղեկություն չկա այն մասին, թե ինչ է տեղի ունեցել ինքնաթիռի հետ թռիչքի ընթացքում։

Two people have died after a light plane crashed in a rural area south of Brisbane in Queensland, Australia, police said.
The Beech Bonanza crashed on private property in the Stockleigh area about 10 minutes after taking off from Brisbane’s secondary airport at Archerfield.
A large fire broke out in the grassy area after the plane crashed.
The pilot and the latter’s passenger were killed.
Authorities said debris from the plane was scattered across the area and the fire quickly spread over an area of about 300 to 400 meters.
Several fire crews arrived at the scene and were able to quickly contain the fire, which had approached a house on a farm.
No homes were damaged.
Police said there was no information at this phase of the investigation about what had happened to the plane during the flight.