Վրաստանի եւ Ուկրաինայի գործընկերային եւ բարեկամական հարաբերությունները կշարունակվեն՝ անկախ նրանից, թե ով նախագահ կընտրվի: Այդ մասին հունվարի 18-ին հայտարարել է Վրաստանի եվրոպական եւ եվրաատլանտյան կառույցներին ինտեգրման հարցերով պետնախարար Գեորգի Բարամիձեն:
Նա նշել է, որ այն պատմական հարաբերությունները, որ կապում են երկու երկրների ժողովուրդներին, կշարունակվեն եւ ապագայում:
Խոսելով վրացական լրագրողների վրա Ուկրաինայի ընտրություններում հարձակման դեպքերի մասին, փոխվարչապետը նշել է, որ դա «անընդունելի է»: Նա հույս է հայտնել, որ բոլոր այդ փաստերը կհետաքննվեն:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ուկրաինայում ծեծի են ենթարկվել «Իմեդի» հեռուստաալիքի երկու լրագրողներ, եւս մեկ վրացի լրագրող՝ Թեա Ադեիշվիլին, ծեծի էր ենթարկվել Վիկտոր Յանուկովիչի թիկնապահի կողմից, երբ փորձել էր հարց տալ նախագահի թեկնածուին:

Партнерские и дружеские отношения между Грузией и Украиной продолжатся не зависимо от того кто станет президентом этой страны. Об этом завил сегодня, 18 января, госминистр по вопросам интеграции Грузии в европейские и евроатлантические структуры, вице-премьер Георгий Барамидзе.
Как он отметил, те исторические отношения, которые связывали народов двух стран, будут продолжены и в будущем.
Относительно же случаев нападения на грузинских журналистов в ходе выборов на Украине, вице-премьер заявил, что это является «неприемлемым». Он выразил надежду, что все эти факты будут расследованы.
Напомним, что накануне в Украине были избиты двое журналистов телекомпании «Имеди». Еще одна грузинская журналистка, Теа Адеишвили, была избита охранником Виктора Януковича, когда пыталась задать вопрос кандидату в президенты
По словам секретаря Донецкого городского совета, представителя Партии регионов Николая Левченко, граждане Грузии находились в Донецке с «неясными целями».