Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանում թեեւ չի հաստատվել Հայաստանի պատվիրակության կազմը, սակայն նա պահպանում է քվեարկելու իրավունքը։ Այս մասին հունվարի 25-ին հայտարարել է ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության նախագահ, Հանրապետական կուսակցության անդամ Դավիթ Հարությունյանը։
Նրա խոսքով, հայկական պատվիրակության անդամները պահպանում են քվերարկելու իրավունքը եւ շարունակելու են մասնակցել նստաշրջանի աշխատանքներին, մինչեւ հանձնաժողովը հունվարի 28-ին կքննարկի պատվիրակության հարցը։
Հիշեցնենք, որ ԵԽԽՎ-ի հայկական պատվիրակության կազմը փոփոխության էր ենթարկվել հունվարի 15-ին։ Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մշտական պատվիրակության անդամների շարքերից հանել էր ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Զարուհի Փստանջյանի անունը եւ հրաժարվել էր ֆինանսավորել նրա հետագա գործուղումները։

Though the composition of Armenian delegation to PACE was not approved at winter session, it reserved voting right, said head of delegation in PACE David Harutyunyan on Jan.25.
According to him, Armenian delegation members reserve right for voting as well as sit on a session before the discussion on commission procedures on January 28, 2010.
RA delegation composition was changed on January 15, when RA Parliament Speaker Hovik Abrahamyan de-listed oppositional Heritage party member Zaruhi Postanjyan and ordered not send or cover her business trip expenses.