Զինված տղամարդը մի քանի պատանդներ է վերցրել ԱՄՆ Կոլորադո նահանգի Ավրորա քաղաքում` Դենվերի արվարձանում: Առկա տեղեկատվությամբ` պատանդ են երկու կամ երեք մարդ:
Ոստիկանության փոխանցմամբ, այսօր վաղ առավոտյան շենքերից մեկում կրակոցներ են հնչել: Դեպքի վայր ոստիկանության հատուկ ջոկատ է ժամանել, իրավապահները փակել են հարակից փողոցներն ու տարհանել մերձակա տների բնակիչներին:
Ըստ ոստիկանների, իշխանություններին հաջողվել է կապվել հանցագործի հետ: Նրա հետ բանակցությունների, ինչպես նաեւ նրա արարքի դրդապատճառների մասին առայժմ չի հաղորդվում, հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

Вооруженный мужчина захватил сегодня нескольких заложников в одном из частных домов в американском городе Аврора (штат Колорадо), который является пригородом Денвера. Согласно поступающей информации, в заложниках находятся два или три человека.
По данным полиции, рано утром по местному времени в здании раздались несколько выстрелов. На место происшествия прибыли наряды полицейского спецназа, правоохранительные органы перекрыли прилегающие к зданию улицы и эвакуировали жителей близлежащих домов.
По словам представителей полиции, властям удалось установить контакт с преступником. О ходе переговоров с ним и мотивах его действий пока не сообщается, передает ИТАР –ТАСС.