Հնդկական զորքերը կիրակի հարձակվել են պակիստանյան ռազմական անցակետի վրա` սպանելովբ մեկ զինվորի եւ վիրավորելով մեկ ուրիշին, հաղորդում է Reuters-ը` վկայակոչելով զինվորականներին:
Այսդ միջադեպը միայն ավելացրել է լարվածությունը երկու «ատոմային գերտերությունների» միջեւ, հայտնում է «Գազետա.ru»-ն:
Քաշմիրի Սավան պատրա անցակետի վրա կատարված հարձակումը ետ է մղվել: Դրանից հետո կողմերի միջեւ փոխհրաձգություն է սկսվել, որը, ըստ որոշ աղբյուրների, շարունակվում է մինչեւ հիմա:
Քաշմիրը Հնդկաստանի եւ Պակիստանի միջեւ վիճելի տարածք է, մահմեդականները 1989 թվականից պայքարում են ինքնավարության համար:

Индийские войска в воскресенье напали на пакистанский военный пост в воскресенье, убив одного солдата и ранив другого, сообщает Reuters со ссылкой на пакистанских военных.
Этот инцидент может лишь повысить напряженность в отношениях между двумя «ядерными державами», отмечает агентство, передает Gazeta.ru.
Как сообщил представитель пакистанской армии, атака на пост Саван Патра в Кашмире «была отбита».Чуть позже между сторонами произошла перестрелка, которая, по некоторым данным, продолжается и в настоящий момент.
Кашмир - спорная между Индией и Пакистаном территория. Мусульмане с 1989 года борются с индийцами за свое право управлять Кашмиром.