Ժնեւում Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպության կենտրոնակայանի աշխատակիցները տարհանվել են պայթյունի սպառնալիքի պատճառով, հայտնել է կազմակերպության ներկայացուցիչներից մեկը:
Ինչպես հաղորդում է Reuters-ը, շենքի աշխատակիցները ուշադրություն են դարձրել այցելուներից մեկի կասկածելի վարքի վրա, ով կասկածելի կերպով է կայանել մեքենան կենտրոնակայանի մոտ: Նրանք ոստիկանություն են հրավիրել, որն էլ տարհանում է իրականացրել:
Սակայն սակրավորների ստուգումը ցույց է տվել, որ պայթյունի ոչ մի սպառնալիք էր չկա, կես ժամ անց բոլորը վերադարձել են կենտրոնակայան:

Сотрудники штаб-квартиры Всемирной торговой организации (ВТО) в Женеве были эвакуированы из-за угрозы взрыва, сообщил один из представителей организации.
Как передает Reuters, сотрудники здания обратили внимание на странное поведение одного из посетителей, который подозрительно парковал свою машину возле штаб-квартиры. Они вызвали полицию, которая экстренно провела эвакуацию.
Однако проверка саперов показала, что никакой угрозы взрыва нет, сообщает РБК. Сотрудники и посетители штаб-квартиры через полчаса были допущены в здание.