Մարտի 19-ին տեղի է ունեցել ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի հանդիպումը ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նորանշանակ նախագահ Էդ Ռոյսի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ շնորհավորելով Էդ Ռոյսին Կոնգրեսի այս առաջատար հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ դեսպան Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել կոնգրեսական Ռոյսին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, Հայաստանին եւ Լեռնային Ղարաբաղին քաղաքական եւ տնտեսական աջակցություն ապահովելու ուղղությամբ նրա գործադրած ջանքերի համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի եւ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ:
Կոնգրեսական Ռոյսը հավաստիացրել է, որ նա պահպանելու է իր սկզբունքային դիրքորոշումը Հայաստանին եւ հայ ժողովրդին հուզող հարցերում:

YEREVAN. – Armenia’s Ambassador to U.S. Tatul Margaryan met on Tuesday with newly appointed chairman of the U.S. House Foreign Affairs Committee, Ed Royce.
Ambassador thanked Congressmen Royce for his efforts into recognition of the Armenian Genocide and ensuring political and economic assistance to Armenia and Nagorno-Karabakh, foreign ministry's press service reported.
They exchanged thoughts on Armenia’s foreign policy, the Karabakh peace process and regional security.
Congressmen assured he would preserve his principal position on Armenia and the issues Armenian people are interested in.