Ապրիլի 17-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության նորանշանակ ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորիին (Շվեյցարիա):
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե զրույցի ընթացքում Նիկոլաս Ֆլյորին ներկայացրել է առաքելության ծրագրերն առաջիկա շրջանի համար: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:
Կարեն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպմանը ներկա ԿԽՄԿ առաքելության նախկին ղեկավար Ռոման Պարամոնովին՝ ԼՂՀ-ում իր պաշտոնավարման շրջանում իրականացրած աշխատանքների համար եւ պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցություն ցուցաբերելու հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

STEPENAKERT.- Foreign Minister of the Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the newly appointed head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Nagorno-Karabakh, Nicolas Fleury (Switzerland).
During the meeting, Nicolas Fleury presented the organization’s plans for the nearest future. The sides exchanged views on a number of issues of mutual interest, Karabakh foreign ministry said.
Karen Mirzoyan expressed his gratitude to former head of the ICRC Mission Roman Paramonov, who participated in the meeting, for the activities fulfilled in the NKR during his tenure and expressed readiness to render all possible assistance in the implementation of the ICRC programs in the Republic.