Այսօր՝ ապրիլի 17-ին, աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնություն է ժամանել Հայաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նույն օրը տեղի է ունեցել երկու պետությունների պաշտպանության նախարարների գլխավորած պատվիրակությունների հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը եւ ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն քննարկել են ռազմական եւ ռազմատեխնիկական երկկողմ համագործակցության ընթացիկ խնդիրները եւ հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության ապահովմանը վերաբերող մի շարք արդիական հարցերի շուրջ, դիտարկել են տեսանելի հեռանկարում տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ամրապնդման փոխգործակցության ուղղությունները եւ հեռանկարները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ համագործակցության ամրապնդման դրական միտումները եւ հետագա զարգացման երկկողմ շահագրգռվածությունը:

Армянская делегация во главе с и.о. министра обороны Сейраном Оганяном 17 апреля прибыла с рабочим визитом в Москву.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Минобороны Армении, в тот же день состоялась встреча делегаций, возглавляемых министрами обороны двух стран.
В ходе встречи и.о. министра обороны Армении Сейран Оганян и его российский коллега Сергей Шойгу затронули вопросы военного и военно-технического сотрудничества, текущие задачи, перспективы, а также достижения в данных сферах. Обменялись мнениями относительно обеспечения региональной безопасности, рассмотрели направления и перспективы взаимодействия в установлении мира и стабильности в регионе.
Собеседники подчеркнули положительные тенденции к углублению сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран, заинтересованность в их дальнейшем развитии.