Բոսթոնի մարաթոնի ժամանակ ահաբեկչության կասկածյալները Ռուսաստանի քաղաքացիներ են, հաղորդում է Associated Press-ը, վկայակոչելով քննության իր տվյալները:
Գործակալությունը նշում է, թե երկու ենթադրյալ ահաբեկիչները ԱՄՆ էին ժամանել հյուսիսկովկասյան տարածաշրջանից, ամենայն հավանանականությամբ, Չեչնիայից: ԱՄՆ-ում նրանք ապրում էին մեկ տարուց ավելի: Նրանցից մեկը` 26-ամյա Տամերլան Ցարնաեւը սպանվել է ոստիկանության հետ փոխհրաձգության ընթացքում: Երկրորդը, ում որոնումները շարունակվում են, վերջինիս եղբայրն է` 19-ամյա Ջոխար Ցարնաեւը:
Կասկածյալներից մեկի մահը ոստիկանությունն արդեն պաշտոնապես հաստատել է, սակայն քաղաքացիության վերաբերյալ ոստիկանությունը դեռ ոչինչ չի ասում, հաղորդում է «Կորեսպոնդենտ.net»-ը:
Հիշեցնենք, որ պայթուցիկ երկու սարքերը գործարկվել էին ապրիլի 15-ին, Բոսթոնի մարաթոնի եզրագծի մոտ: Զոհվել էր 3 մարդ, 183-ը` մարմնական տաբեր աստիճանի վնասվածքներ էին ստացել:

Подозреваемыми в совершении взрывов во время марафона в Бостоне являются граждане России, сообщает Associated Press, ссылаясь на свои источники в следствии.
Агентство сообщает, что оба предполагаемых террориста прибыли в США из северокавказского региона рядом с Чечней. В Америке они проживали более года. Один из них уже убит в перестрелке с полицией. Второго, поиски которого все еще продолжаются, по данным агентства зовут Джохар А. Царнаев, ему 19 лет. Отметим, факт смерти одного из подозреваемых уже официально подтвердила полиция. Однако по поводу гражданства подозреваемых никаких комментариев полиция не дает, передает «Корреспондент. net».
Напомним, два взрывных устройства сработали у финишной линии международного марафона в Бостоне в понедельник, 15 апреля. В результате теракта погибли три человека, число пострадавших достигло 183 человек, многим из которых пришлось ампутировать конечности. Как было установлено, жертвами теракта стали 8-летний мальчик и работница местного кафе, а также гражданин Китая.