Միլանի վերաքննիչ դատարանը մերժել է Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի հայցը, ով խնդրել է թույլ տալ դադարեցնել ալիմենտի վճարումը նախկին կնոջը՝ Վերոնիկա Լարիոյին, մինչեւ երկրորդ ատյանի դատարանի որոշումը:
Վերաքննիչ դատարանը որոշել է, որ Բեռլուսկոնին պետք է կատարի առաջին ատյանի դատարանի որոշումը, որն ընդունվել է ամուսնալուծության գործընթացում եւ ամսական 3 մլն եվրո վճարի իր նախկին երկրորդ կնոջը, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Հիշեցնենք, որ Միլանի դատարանը ամսական 3 մլն եվրո ալիմենտ վճարելու որոշումը կայացրել էր 2012 թվականի դեկտեմբերին: Այս տարվա մարտին Բեռլուսկոնին որոշել է բողոքարկել դատարանի այդ որոշումը:
Սիլվիո Բեռլուսկոնին Լարիոյի հետ ծանոթացել է 1980 թվականին եւ 10 տարի անց ամուսնացել նրա հետ: Նրանք ունեն երեք հասուն երեխաներ: Վերոնիկան ամուսնալուծվելու իր մտադրության մասին հայտարարել է 2009 թվականին:
Ինքը՝ 76-ամյա Բեռլուսկոնին ներկայումս մտերմիկ հարաբերություններ ունի 27-ամյա նեապոլիտանուհի Ֆրանչեսկա Պասկալայի հետ:

Апелляционный суд Милана отклонил запрос экс-премьера Италии Сильвио Берлускони, который просил разрешения прекратить выплату алиментов бывшей супруге Веронике Ларио до решения суда второй инстанции.
Апелляционный суд постановил, что Берлускони должен выполнять решение суда первой инстанции, принятое по окончании бракоразводного процесса, и выплачивать бывшей второй жене по 3 миллиона евро в месяц, сообщает  РИА Новости.
Напомним, Миланский суд обязал Берлускони платить Ларио по 3 миллиона евро в месяц в декабре 2012 года. В марте этого года миллиардер решил опротестовать постановление суда первой инстанции, добиваясь отмены алиментов хотя бы до решения апелляционного суда.
Берлускони познакомился с Ларио в 1980 году и спустя десять лет заключил с ней официальный брак. У них есть трое общих взрослых детей. О своем решении развестись с мужем Вероника публично объявила в мае 2009 года. Сам 76-летний Берлускони после разрыва отношений с Ларио и ряда громких скандалов, связанных с его любовными похождениями, в настоящее время поддерживает близкие отношения с 27-летней неаполитанкой Франческой Паскале.