Հայաստանում դժվար է գտնել կուսակցություն, որը հիմնված լինի գաղափարախոսության վրա: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 26-ին, մամուլի ասուլիսում նշել է Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանը:
«Որտե՞ղ դուք կգտնեք այդպիսի կուսակցություններ: Եթե կուզեք իմանալ միայն մեկ կուսակցություն կարելի է այդպիսին համարել՝ ՀՅԴ-ին»,-ասել է նա:
Հարցին, թե այդ դեպքում ինչո՞ւ ինքը մի միացել ՀՅԴ-ին, Բոստանջյանը պատասխանել է. «Որովհետեւ ես ԲՀԿ-ի կողմնակից եմ»:
Իսկ ինչ տեղի կունենա Հայաստանի քաղաքական դաշտում, եթե ԲՀԿ-ն իրեն վերջնականապես ընդդիմադիր հռչակի հարցին էլ արձագանքել է. «Այդ դեպքում այնտեղ ի՞նչ կմնա, եթե «Բարգավաճ Հայաստանը» ընդդիմություն դառնա: Գլխավորն այն դիրքորոշումների ու հայացքների էությունն է, որոնք մենք արտահայտում ենք: Իսկ դրանք այսօր հասարակության օգտին են»:

YEREVAN. – It is difficult to find a political party in Armenia that is based on ideology, former MP, economist Vardan Bostanjyan noted during a press conference on Friday.
“[But] solely one party can be considered as such: the [opposition] ARF [Dashnaktsutyun Party],” Bostanjyan added.
To the query as to why, in that case, he has not joined ARF, he replied: “Because I support PAP [that is, the Prosperous Armenia Party].”
And with respect to the question as to what will occur in Armenian politics if PAP were to ultimately declare itself an opposition, Vardan Bostanjyan responded as follows:
“The important thing is the substance of those positions and views that we express and, today, they are in the society’s favor.”