Հիմա այդքան էլ մոդայիկ չէ երեւանցի լինելը, բայց մենք պետք է վերականգնենք մեր ավանդույթները, ասենք մենք երեւանցի ենք եւ հպարտ ենք: Այս մասին, այսօր` ապրիլի 26-ին, Էրեբունի վարչական շրջանում, նորարեշցիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԱԻՆ նախարարի պաշտոնակատար, Երեւանի ավագանու ընտրություններում ՕԵԿ քաղաքապետի թեկնածու Արմեն Երիցյանը:
Նա ասաց, որ հիմա շատ մոդայիկ է լինել ղարաբաղցի, ապարանցի, քյավառցի, բայց ոչ՝ երեւանցի: Նա առանձնացրեց աշխատատեղերի խնդիրը եւ ընդգծեց, որ այնպես պետք է անեն, որ տղամարդիկ առավոտյան սափրվեն եւ գնան աշխատանքի: Երիցյանը կարեւորեց նաեւ կանանց զբաղվածության խնդիրը, նշելով. «Մենք գիտենք, որ կանայք օրական օգտագործում են 5 հազար բառ, իսկ տղամարդիկ 3 հազար: Պետք է կանայք գնան աշխատեն խոսեն, որ տուն գան էլ չխոսեն: Դա շատ կարեւոր է տղամարդկանց համար: Մենք դրան պետք է հասնենք»:
Նա տեղեկացրեց, որ այսօր հանձնարարել է, որ 53 տարեկան մի կնոջ, ով ֆրասներենի մասնագետ է աշխատանքի նշանակեն, այնինչ` շատերը դժգոհում են, որ 25-ից բարձր տարիքի մարդկանց աշխատանքի չեն ընդունում: «Մեզ մոտ նման բան չկա: Ինձ պետք չեն ջահել աղջիկներ, որ ուղեղ չունեն: Բայց ջահելների մեջ էլ ուղեղներ կան եւ նրանք էլ իրենց տեղը ունեն: Արտասհմանում 60 տարեկանից հետո նոր կյանքը սկսվում է մենք դրանք պետք է հասնենք: Մենք այնպես պետք է անենք յուրաքանչյուրը տեսնի եւ հավատա մեզ»,-ասել է Արմեն Երիցյանը:

Быть ереванцем стало не так уж и модно, однако традиции нужно возрождать и гордиться ими. Об этом заявил сегодня, 26 апреля, и. о. Министра по чрезвычайным ситуациям, возглавляющий список партии «Оринац еркир» на выборах в Совет старейшин Еревана Армен Ерицян.
Сейчас модно быть карабахцем, апаранцем, мартунийцем, но не ереванцем, добавил он. Он выделил вопрос рабочих мест: нужно сделать так, чтобы утром люди брились и шли на работу, добавил он. Важен и вопрос занятости женщин: «Мы знаем, что женщины используют 5 тысяч слов в день, мужчины – 3 тысячи. Женщины должны говорить на работе, чтобы дома уже не говорить. Это очень важно для мужчин, и мы должны этого добиться», – с улыбкой заявил он.
Сегодня он отдал поручение о приеме на работу 53-летней специалистки французского языка, тогда как многие недовольны тем, что на работу не принимают людей старше 25 лет. «У нас такого нет. Мне не нужны молодые девушки без мозгов. Но и среди молодых есть умные, и они занимают свое место. За границей жизнь начинается с 60 лет, мы должны добиться и этого. Должны сделать так, чтобы каждый видел и верил нам»,- заявил Армен Ерицян.