Ապրիլի 27-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը հանդիպում ունեցավ Հայաստանի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի հետ:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր գնահատեց դեսպան Կովալենկոյի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում գործադրած ջանքերը` մեր երկրների դաշնակցային եւ ռազմավարական հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման համար, ինչի վկայությունն են իրականացված բարձր մակարդակի բազմաթիվ փոխայցելությունները, ինչպես նաեւ երկու երկրների միջեւ ստորագրված մի շարք, այդ թվում` պաշտպանական ոլորտին առնչվող փաստաթղթերը:
Կողմերը համոզմունք հայտնեցին, որ հայ-ռուսական ռազմաքաղաքական առկա համագործակցությունը կարեւոր երաշխիք է ինչպես երկու երկրների, այնպես էլ տարածաշրջանային անվտանգության համար` ելնելով երկարաժամկետ հեռանկարից:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին շնորհակալություն հայտնեց արդյունավետ ծառայության համար եւ հաջողություն մաղթեց հետագա գործունեության ընթացքում:
Իր հերթին դեսպան Կովալենկոն հավաստիացրեց, որ այսուհետ եւս կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը եւ ջանքեր չի խնայի երկու պետությունների բարեկամությանը նպաստելու համար:

YEREVAN. – Armenia’s Defense Minister, Seyran Ohanyan, on Saturday met with Russian Federation Ambassador Vyacheslav Kovalenko, who is ending his diplomatic mission in Armenia.
The minister highly appreciated Ambassador Kovalenko’s efforts, during his tenure in Armenia, to strengthen and develop strategic and allied relations between Armenia and Russia, Armenian MOD press service informs.
The interlocutors expressed a conviction that the Armenian-Russian politico-military cooperation is an important guarantee for the security between the two countries and in the region.
At the end of the talk, Armenia’s defense minister extended his thanks to the Russian ambassador for his productive service and wished him success in his future activities.
In his turn, Ambassador Kovalenko assured that he will remain a friend of Armenia and the Armenian people, and he will spare no effort to contribute to the friendship between the two countries.