Թուրքիայի ոստիկանությունը փնտրում է Թուրքիայի քաղաքացի Մուրադ Ալուչին՝ ով կասկածվում է չեչեն գործարար եւ իրեն «Իչկերիայի պատվավոր հյուպատոս» համարող Մեդեթ Ունլյուին սպանելու մեջ:
Նախնական տվյալներով՝ հանցագործները երկուսն են եղել. մեկը մնացել է փողոցում կայանված մեքենայում, մյուսը տվել է դռան զանգը եւ երբ Ունլյուն բացել է դուռը, նա կրակել է գործարարի վրա, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Enson Haber պորտալի փոխանցմամբ՝ ոստիկանությունը՝ հիմնվելով անվտանգության տեսախցիկների ձայնագրությունների վրա, փնտրում է նախկինում դատապարտված Մուրադ Ալուչին՝ «քեռի Մուրադ» մականունով: Ավելի վաղ Ալուչը երկու տարի բանտում է անցկացրել կազմակերպված հանցավոր խմբավորման մասնակից լինելու համար: Մեդեթի սպանությունից հետո նա անհետացել է:

Турецкая полиция разыскивает гражданина Турции Мурата Алуча по подозрению в убийстве чеченского предпринимателя и «почетного консула» так называемой Республики Ичкерия Медета Унлю.
По предварительным данным, преступников было двое. Один остался на улице в машине, другой позвонил в дверь и, когда Унлю ее открыл, выстрелил в предпринимателя,, пердает РИА Новости.
По информации портала Enson Haber, основываясь на видеозаписях камер наружного наблюдения, полиция разыскивает по подозрению в убийстве ранее судимого гражданина Турции Мурата Алуча по кличке «дядя Мурат». Ранее Алуч отбыл два года в тюрьме по обвинению в участии в организованной преступной группировке. После убийства Медета Унлю он исчез.