«Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթի գլխավոր խմբագիր Պավել Գուսեւին կասկածում են ուկրաինացի աղջիկների առեւանգման եւ սեռական ստրկության վաճառքի մեջ:  Արդեն քրեական գործ է հարուցվել, գրում է «Գոլոս Տավրիի» կայքը՝ մեջբերելով Լրագրողական հետաքննությունների եւ նախաձեռնությունների կենտրոնի ղեկավար Եվգենի Լաշինի խոսքերը:
Ըստ Լաշինի՝ Ղրիմում բնակվող Նատալյան  պատմել է, որ մարտի սկզբին իրեն առեւանգել էին հենց փողոցից, տեղափոխել Մոսկվա եւ այնտեղ ստիպել մարմնավաճառությամբ զբաղվել: Օրը մի քանի անգամ իրեն ստիպում էին սեռական ծառայություններ մատուցել ունեւոր հաճախորդներին: Հերթական նման կանչի ժամանակ Նատալյան հրաշքով կարողացել է փախչել եւ հասնել Ուկրաինա:
Աղջիկը հիշել է իր առեւանգիչներին. ղեկավարել է Էդուարդ Նագորնին, որին օգնում էր Ալեքսանդր անունով մեկը: Կավատներն իրենց եկամտի մի մասը տալիս էին մի մարդու, որին անվանում էին  «թերթի Պավել Նիկոլայեւիչը» կամ Գուսեւ: Վերադառնալով Սիմֆերոպոլ՝ Նատալիան Գուսեւին ճանաչել է համացանցում տեսած լուսանկարից:
Ըստ քննիչների՝ Պավել Գուսեւը հանցախմբից պարբերաբար գումար էր ստանում, հայտնում է ՆՏՎ-ն:
Այդ տեղեկությունը ստուգելու եւ քրեական գործի քննությանն աջակցելու խնդրանքով ՌԴ գլխավոր դատախազ  Յուրի Չայկային եւ Քննչական կոմիտեի ղեկավար Ալեքսանդր Բաստրիկինին է դիմել  Պետդումայի Անվտանգության եւ կաշառակերության հակազդման հանձնաժողովի անդամ Անատոլի Վիբորնին, հայտնում է Newsinfo-ն:

Главного редактора газеты «Московский комсомолец» Павла Гусева заподозрили в причастности к похищению и продаже в сексуальное рабство украинских девушек. Обвиняют российского редактора в Украине, уже заведено уголовное дело, пишет сайт «Голос Таврии» со слов руководителя Центра журналистских расследований и инициатив Евгения Лашина.
По словам Лашина, девушка Наталья из Крыма рассказала ему, что в начале марта ее похитили посреди улицы, перевезли в Москву и заставили там заниматься проституцией. Несколько раз в день ее вывозили и заставляли оказывать секс-услуги состоятельным клиентам. Каким-то чудом во время очередного такого выезда Наталья смогла убежать и добраться до Украины.
Девушка запомнила своих похитителей: руководил «точкой» Эдуард Нагорный, а помогал ему некто по имени Александр. Часть своего дохода сутенеры отдавали человеку, которого они называли «Павел Николаевич из газеты» или Гусев. Вернувшись в Симферополь, Наталья узнала Гусева на фото, которое увидела в Интернете.
Павел Гусев, который, по данным сыщиков, регулярно получал деньги от преступной группировки, сообщает НТВ.
С просьбой проверить эту информацию и оказать содействие в расследовании уголовного дела к генпрокурору РФ Юрию Чайке и главе Следственного комитета Александру Бастрыкину обратился член комитета Госдумы по безопасности и противодействию коррупции Анатолий Выборный, сообщает Newsinfo.