Հունիսի 8-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են առողջապահության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե երկրի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի եւ Արցախի առողջապահության նախարարությունների եւ տարբեր բժշկական հիմնարկների միջեւ կապերի հետեւողական խորացումն ու ամրապնդումը`այն համարելով պահանջված ու օգտակար թե Արցախի, թե Հայաստանի համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանը, ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. –  President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan on Saturday received the Armenian Health Minister Derenik Doumanyan.
Issues related to the cooperation in the field of health between two Armenian states were discussed during the meeting.
President Sahakyan considered important the consistent deepening and strengthening of relations between various medical institutions and health ministries of Armenia and Artsakh.
NKR Health Minister Zoya Lazaryan, Finance Minister Spartak Tevosyan and other officials participated in the meeting.