Հունիսի 8-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են առողջապահության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե երկրի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի եւ Արցախի առողջապահության նախարարությունների եւ տարբեր բժշկական հիմնարկների միջեւ կապերի հետեւողական խորացումն ու ամրապնդումը`այն համարելով պահանջված ու օգտակար թե Արցախի, թե Հայաստանի համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանը, ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 8 июня принял министра здравоохранения Республики Армения Дереника Думаняна.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе главы НКР, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских республик в сфере здравоохранения.
Глава государства отметил важность последовательного углубления и укрепления связей между министерствами здравоохранения и различными медицинскими учреждениями Армении и Арцаха, назвав это востребованным и полезным как для  Арцаха, так и для Армении.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения НКР Зоя Лазарян, министр финансов и экономики Спартак Тевосян, другие должностные лица.