Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում ընդդիմության ներկայացուցիչներն իրականացնում են «Երթ դահիճների դեմ» անվանումով ակցիան: Ներքին գործերի նախարարության տվյալներով` երթն արդեն հավաքել է գրեթե 5000 մասնակից, իսկ Gazeta.ru-ի գնահատականներով` ակցիային մասնակցում են 10-13 հազար մարդ:
Հաղորդվում է, որ Բոլշոյ Կամեննի կամրջի սկզբում հավաքված ակտիվիստները ցուցադրում են «Բոլոտնոեի գործը» հետաքննող քննիչների դիմանկարները: Հենց նույն տեղում ցուցարարները պատրաստվում են Ռուսաստանի դրոշի գույներով 3 օդապարիկ բաց թողնել, որոնք միացված են ցանցերով, որոնց վրա էլ ընդդիմադիր կոչերով պաստառներ են փակցված: Իշխանությունների հետ համաձայնեցված երթն ավարտվելու է Բոլոտնոե հրապարակում:
Մինչ միջոցառումն սկսելը ոստիկանության ներկայացուցիչները կազմակերպիչների խնդրանքով ձերբակալել են 9 մարդու, որոնց մոտ եղել են ֆայերներ եւ «Ձախ ճակատի»-ն վերաբերող ատրիբուտներ:
Ինչպես հայտնում է NEWSru.com-ը` վկայակոչելով Սերգեյ Ուդալցովի թվիթերի գրառումը, դեռ ակցիայի սկզբում ՌԴ դատախազությունը նրանց զգուշացրել է. «Դատախազությունը զգուշացնում է, որ պաշտոնատար անձանց երեւակայական բանտախցերում ներկայացնելը նպատակահարմար չէ»: Ավելի վաղ ընդդիմադիրներն իրոք պատրաստվում էին ՌԴ-ի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Չուրովին ներկայացնել բանտում նստած:

В столице России - Москве проходит шествие оппозиции под названием «Марш против палачей». Шествие, по данным МВД, собрало около пяти тысяч участников. По оценкам корреспондента «Газеты.Ru», в акции принимают участие 10–13 тысяч человек.
Сообщается, что в начале Большого Каменного моста выстроилась цепочка активистов, которые держат портреты следователей, ведущих «болотное дело». Там же готовятся к запуску три больших воздушных шара цветов российского флага, между которыми натянута сеть, в которой лежат листовки с оппозиционными лозунгами. Согласованное с властями шествие должно завершиться на Болотной площади.
До начала мероприятия сотрудники полиции по просьбе организаторов задержали 9 человек, которые имели при себе файеры и атрибутику «Левого фронта».
Как сообщает NEWSru.com со ссылкой на Twitter Сергея Удальцова, еще до начала акции российская прокуратура вынесла ее организаторам предупреждения: «Прокуратура, в частности, предупреждает о недопустимости помещения изображений должностных лиц в импровизированные тюремные камеры». Ранее оппозиционеры действительно помещали в «импровизированную тюремную камеру» фигуру главы ЦИК РФ Владимира Чурова.