Օրերս Սյունիքի մարզի Ագարակ քաղաքում արտառոց դեպք է տեղի ունեցել: NEWS.am-ին հայտնի է դարձել, որ հունիսի 11-ին այս գյուղից ուսահոդի շրջանում վնասվածքով 9-ամյա մի երեխայի են տեղափոխել հիվանդանոց:
Երբ վնասվածքով հետաքրքրվել են ոստիկանները, երեխան ասել է, թե խաղալիս ընկել է եւ վնասվածք ստացել: Սակայն զննությամբ պարզվել է, որ նա ոչ թե ընկել է, այլ «հրազենային» վնասվածք է ստացել իր 8-ամյա ընկերոջից: Պարզվել է, որ խաղընկերը հոր պահարանից հրացանը վերցրել է եւ իր հետ դրսում խաղացել, որից արձակած կրակոցից երեխան ուսի շրջանում վնասվածք է ստացել:
Երբ այս դեպքով հետաքրքրվեցինք ոստիկանությունից, հայտնեցին, որ այն օդամղիչ հրացան է եղել: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

Неординарный инцидент произошел в армянском селе Агарак. Как стало известно корреспонденту Новости Армении - NEWS.am, 11 июня в больницу с травмой плеча был доставлен 9-летний мальчик.
Когда травмой заинтересовались полицейские, мальчик заявил, что упал. Однако при осмотре выяснилось, что рана скорее огнестрельная. Как оказалось, 8-летний друг притащил из дома поиграть отцовское ружье. Неосторожное обращение стало причиной выстрела.
В Полиции сообщили, что ружье было пневматическим. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Подготавливаются материалы.