Գորիսի միջադեպը բավականին լուրջ էր, եւ մենք բոլորս պետք է ուշադրության կենտրոնում պահենք այդ դեպքի հետաքննությունը, որպեսզի ամեն ինչ արդար կերպով ընթանա եւ մեղավորները պատասխանատվության ենթարկվեն: Հակառակ դեպքում երկրում անելանելի վիճակ կստեղծվի: Այս մասին ԱԺ-ում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում հունիսի 14-ին հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Ռուստամյանի խոսքով` երկրում ձեւավորվել է անպատժելիության մթնոլորտ: «Սա Սյունիքի մարզում առաջին դեպքը չէ» Երբ նշանակվեց ներկայիս վարչապետը, Սյունիքի մարզում խախտումների պատճառով ստուգումներ իրականացվեցին: Սակայն հետո պարզվեց, որ մարզում ոչ միայն չարաշահումներ չկան, այլեւ պետք է խրախուսել մարզպետին»:
Ռուստամյանը նաեւ ընդգծել է, որ անպատժելիության մթնոլորտ տիրում է ոչ միայն Սյունիքի մարզում, այլեւ երկրի մյուս մարզերում, մասնավորապես, այնտեղ, որտեղ մարզպետները երկար ժամանակ են պաշտոնավարում եւ հասցրել են ծառայություններ մատուցել ղեկավարությանը:

Происшедшее в Горисе – достаточно громкий инцидент, и все мы должны держать в центре внимания расследование этого дела, чтобы справедливость восторжествовала и виновные понесли должное наказание, в противном случае, в стране сложится безвыходная ситуация. Об этом на брифинге в Национальном Собрании 14 июня заявил глава парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян.
По словам Рустамяна, в стране сформировалась атмосфера безнаказанности. «Это не первый случай в Сюникской области. Когда получил назначение нынешний премьер-министр, из-за нарушений в Сюникской области были проведены проверки. Однако, как потом оказалось, в области не только якобы нет злоупотреблений, но надо еще и поощрять губернатора».
Рустамян также отметил, что атмосфера безнаказанности царит не только в Сюникской области, но и в других регионах страны, в частности в тех, где губернаторы долгое время находятся у власти и успели оказать услуги высшему руководству.