Ըստ «Հրապարակի» հավաստի աղբյուրների` Սերժ Սարգսյանն իր արձակուրդն անցկացնում է Գերմանիայում` Բադեն-Բադեն քաղաքում, որտեղ ամեն տարի ամռանը` «մինչ Սեւան գնալը», անցնում է բժշկական զննություն. հիշենք, որ Բադեն-Բադենն աշխարհում ամենահայտնի առողջարանային եւ զվարճանքային քաղաքներից է:
Հունիսի 20-ին Սերժ Սարգսյանն այնտեղից կմեկնի Վիեննա` մասնակցելու ԵԺԿ գագաթնաժողովին: Հայաստան կվերադառնա նույն օրը` 20-ի երեկոյան: Իսկ մինչ այդ ՀՀԿ գրասենյակը «մեռած է»՝ գրասենյակի բակում մեքենայի նմուշ անգամ չես գտնի. այնպիսի տպավորություն է, թե կուսակցությունն էվակուացրել են, շենքն էլ պետգույքի տնօրեն Արման Սահակյանը վաճառել է:
Որպես օրինաչափություն՝ ՀՀԿ գրասենյակում կյանքն սկսվում է ժամը յոթից հետո, սակայն նախորդ օրը «գրասենյակը փակ» էր: Ինչո՞ւ եք դուռը փակել՝ հարցրինք պահակին: «Մարդ չկա վերեւում»: Նույնիսկ «արթուն պահակներ» Ռուբիկ Թադեւոսյանն ու Մուշեղ Լալայա՞նը: «Ռուբիկ Թադեւոսյանը հենց նոր գնաց, Մուշեղ Լալայանը վերեւում շախմատ է խաղում»:

YEREVAN. – According to the reliable sources of Hraparak daily, Armenian President Serzh Sargsyan is spending his vacation in Germany, in the city of Baden-Baden where he undergoes a medical checkup every summer, the daily reports.
“From there, Serzh Sargsyan will travel to Vienna, on [Thursday,] June 20, to attend the EPP [i.e., the European People’s Party] summit. He will return to Armenia on the same day in the evening.
In the meantime, the RPA [i.e., the ruling Republican Party of Armenia] office is ‘dead;’ you will not find even a trace of cars at the office courtyard. There is an impression that the party was evacuated,” Hraparak writes.