Ցանկանում եմ բոլոր երեւանցիներին շնորհավորել հաղթանակի կապակցությամբ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է «Իրազեկ եւ պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը` մեկնաբանելով Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի` հասարակական տրանսպորտի սակագինը նախկին չափով սահմանելու ժամանակավոր որոշմանը: Պիպոյանը սակագնի բարձրացման դեմ պայքարող ամենաակտիվ քաղաքացիներից է, ով մի շարք հաշվարկներ է ներկայացրել, որոնց համաձայն սակագինը կարող է կազմել նաեւ 80-90 դրամ:
«Անկախ նրանից, թե ինչ մղումներից ելնելով է քաղաքապետարանը կայացրել այսօրվա որոշումը` այժմ ես ցանկանում եմ ընդամենը շնորհավորել երեւանցիներին: Այս օրերին քաղաքում տիրող տոնական տրամադրությանը կարող էր յուրաքանչյուրն էլ ականատես լինել: Սա հաղթանակ էր առանց բռնության: Սա հումանիզմի հաղթանակ էր»,-ընդգծել է Պիպոյանը:
Նա պատրաստակամություն է հայտնել միանալ քաղաքապետարանի աշխատանքային խմբին, որը զբաղվելու է տրանսպորտի ուղեվարձի ուսումնասիրմամբ: «Կա տեսակետ, որ տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացումը անխուսափելի է: Ես պատրաստ եմ ներկայացնել իմ հիմնավորումները, պատասխանել ցանկացած հարցի, այդ թվում` քննադատական»,-հայտարարել է Պիպոյանը:
Հուլիսի 26-ին Երեւանի քաղաքապետը կասեցրել է իր` հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանակցման վերաբերյալ վերջերս կայացրած որոշումը: Նշենք, որ Երեւանում մի քանի օր բողոքի ակցիաներ են անցկացվել հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի կտրուկ թանկացման դեմ:

Хочу поздравить всех ереванцев с победой. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am председатель НПО «Осведомленный и защищенный потребитель» Бабкен Пипоян, комментируя решение мэра Еревана Тарона Маргаряна временно вернуться к плате за автобусы и маршрутки в 100 драмов. Пипоян стал одним из самых активных оппонентов постановления о повышении платы за проезд и представил ряд расчетов, где обосновывал разумную стоимость проезда в 80-90 драмов.
«Независимо от того, из каких побуждений мэрия приняла сегодняшнее решение,  сейчас я хочу лишь поздравить ереванцев. Праздничное настроение в городе в эти дни мог видеть каждый. Это победа без насилия, победа гуманизма», – подчеркнул Пипоян.
Он выразил полную готовность подключиться к рабочей группе мэрии по изучению стоимости проезда в транспорте. «Есть точка зрения, что подорожание транспорта неизбежно. Но я готов представить свои обоснования, ответить на любые вопросы, в том числе критические», – заявил Пипоян.
26 июля мэр Еревана приостановил свое же недавнее решение о повышении тарифа наземного общественного транспорта. Отметим, что в Ереване несколько дней проводились акции протеста против резкого повышения платы за проезд в общественном транспорте.