«Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է, որ հուլիսի 28-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երեւանի Օհանովի փողոցի թիվ 7 հասցեում: Քաղաքացի Հարութիկ Արզումանյանը փողոցում դանակով սպառնացել է տեղի բնակիչներին, այնուհետեւ որոշ ժամանակ անց նույն դանակով «հարձակվել» տեղի մթերային խանութի վաճառողներից մեկի վրա:
Ականատեսների վկայությամբ՝ բավական երկար ժամանակ ոչ ոք չի կարողացել հանդարտեցնել Հ. Արզումանյանին: Միայն իրավապահների ներկայությունն է սթափեցրել նրան: «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Հ. Արզումանյանը հոգեկան լուրջ խնդիրներ ունի, ուստի նրան տեղափոխել են ՀՀ առողջապահության «Նուբարաշեն» նյարդահոգեբանական կլինիկա:
Հավելենք, որ սա ո՛չ առաջին, ո՛չ էլ վերջին նման դեպքն է, երբ հոգեկան խնդիրներ ունեցող մարդիկ վտանգավոր արարքներ են գործում: Բանն այն է, որ նյարդահոգեբանական կլինիկաներում նման մարդկանց ընդամենը 20 օր են «պահում», ապա «դուրս գրում»՝ նրանց ու շրջապատին թողնելով բախտի քմահաճույքին:

В минувшее воскресенье серьезный инцидент с применением холодного оружия произошел в Ереване близ дома номер 7 по улице Оганова. Как сообщает газета «Жоховурд», гражданин Арутик Арзуманян на улице стал угрожать ножом местным жителям, а через некоторое время после этого его новой мишенью оказался один из продавцов продуктового магазина.
«По свидетельствам очевидцев, довольно долгое время никто не мог успокоить Арзуманяна. Его привели в чувство лишь прибывшие полицейские. Как нам стало известно, у этого гражданина серьезные психические отклонения. Поэтому его доставили в клинику «Нубарашен». Добавим, что это далеко не первый и не последний случай, когда люди с психическими отклонениями совершают опасные для окружающих деяния. Дело в том, что в психиатрических клиниках таких людей «держат» лишь 20 дней, а после этого «выписывают», оставляя их и остальных граждан на произвол судьбы», - пишет «Жоховурд».