Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ 2013 թվականի սեպտեմբերի 1-ից Երեւան քաղաքում կիրառվելու է կանգառն արգելված վայրերում կայանած եւ երթեւեկության այլ մասնակիցների համար խոչընդոտ ստեղծող տրանսպորտային միջոցների տարհանում (էվակուացիա):
Մասնավորապես. տարհանվելու են կանգառն արգելող ճանապարհային նշանի եւ տարհանման մասին նախազգուշացնող ցուցանակի ազդման գոտում կայանած տրանսպորտային միջոցները, ինչպես նաեւ այն տրանսպորտային միջոցները, որոնք կայանված են կանգառն արգելված վայրերում (օրինակ՝ երթեւեկելի երկրորդ գոտում կամ մայթերի վրա) եւ խոչընդոտում են երթեւեկության այլ մասնակիցների երթեւեկությանը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ նման իրավախախտման համար Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի 124-րդ հոդվածի 23-րդ մասով նախատեսված է տուգանք՝ 40 հազար դրամի չափով:

С 1 сентября 2013 года в Ереване будет применяться эвакуация машин, припаркованных в неположенном месте и создающих проблемы для других участников дорожного движения, сообщает Дорожная полиция Армении.
В частности, будут эвакуироваться транспортные средства в зоне дорожного знака о запрете парковки и в зоне предупреждающего знака об эвакуации, а также машины, припаркованные в запретных зонах (вторая полоса движения и тротуары). Одновременно с этим полиция сообщает, что за подобные нарушения предусмотрен штраф в 40 тысяч драмов. Дорожная полиция призывает водителей соблюдать правила дорожного движения.