Տնտեսական զարգացումները Լեռնային Ղարաբաղում պետք է լինեն առաջանցիկ, քանի որ ակնհայտ է, որ այսօր Լեռնային Ղարաբաղում է որոշվում մեր ազգի ապագան: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: «Մեր հաղթանակները պետք է ամրապնդվեն տնտեսական ոլորտում»,- ասել է նա:
Խոսելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հերթական տարեդարձի խորհրդի մասին` վարչապետը նշել է. «Դա ոչ միայն ԼՂՀ-ի, այլև ողջ հայության տոնն է, որովհետև մենք 21-րդ դարում հպարտությամբ նայում ենք դեպի ապագան` տոնելով մեծ հաղթանակ, որն արձանագրեցինք` հռչակելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախությունը»:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, օգոստոսի 31-ին Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է ԼՂՀ հռչակման 22-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով Արցախ ժամանած Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին:

STEPANAKERT. – The economic development of the Nagorno Karabakh must be the priority, as it is clear that the fate of Armenian Nation is decided in Karabakh, Armenia’s PM Tigran Sargsyan told the press.
“Our victories must be enriched by economic achievements,” he added, Armenian News-NEWS.am reports.
According to PM Sargsyan, the upcoming anniversary of Nagorno Karabakh Republic independence is a holiday of the entire Armenian nation.
“Now in 21st century we can proudly face the future, as we celebrate an important victory achieved by the establishment of independence of the Nagorno Karabakh Republic,” he emphasized.
Earlier the President of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan and Armenia’s PM discussed bilateral issues. Premier Sargsyan arrived in Stepanakert to participate in the events dedicated to the 22nd anniversary of Nagorno Karabakh independence.